Borovicový pyl

07.06.2023

Každý rok sbírám borovicový pyl. Z různých metod sběru se mi osvědčilo sbírat semeníky v době, kdy je pyl už vyzrálý a semeníky se začínají otevírat. Semeníky nechám usušit na podnose s pergamenovým papírem. Semeníky se otevřou a veškerý pyl se vysype na papír. Potom dám suché semeníky do větší sklenice, uzavřu a protřepu, aby vypadl zbývající pyl. Potom přes větší sítko přeseju do mísy a odtud přes menší hustší sítko do skleničky, ve které pyl skladuji. Pyl, který zůstal na perg. papíře vsypu přímo přes malé sítko do skladovací skleničky. Účinky pylu jsou vynikající. Užívám prášek po lžičkách a zapíjím trochou vody (je velmi snadné prášek vdechnout pro svou jemnost) a nebo jej přidávám do salátů a raw veganských kaší. Skladuji v lednici. 

O BOROVICOVÉM PYLU

Borovicový pyl je jedním z nejvyšších superpotravin na světě. Obsahuje více než 200 bioaktivních přírodních výživných látek, minerálů a vitamínů v jedné doporučené dávce, které jsou naprosto lidským tělem vstřebatelné. 

Borovicový pyl obnovuje hladinu testosteronu.

Protože se jedná o kompletní superpotravinu, ovlivňuje celý organismus. Posiluje následující orgány: 

Plíce – povzbuzuje imunitní systém a zkrášluje pokožku

Ledviny – oživující pro mozek, vlasy, kosti a endokrinní systém

Játra – stimuluje regeneraci jater a reguluje sekreci žluči

Srdce – navyšuje kardiovaskulární odolnost, snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje krevní hladiny superoxidu dismutáze

Slezina – vyživuje svaly a zvyšuje metabolismus  

Jedena z největších zdravotních výhod borovicového pylu je posilující účinek na celý organismus a obrovské navýšení energie, protože se jedná o kompletní zdroj patřičných výživových látek.

Borovicový pyl není stimulující droga a žádné stimulanty neobsahuje. Přesto je více pro organismus povzbuzující než kofein. Rychle regeneruje tělo a snižuje potřebu spánku. 

30% bílkovin

Dramaticky zlepšuje vitalitu a výdrž

Navyšuje energii jako žádná jiná potravina nebo suplement

Podporuje dlouhověkost díky konkrétním protistárnoucím složkám 

Zlepšuje svalový tonus (napětí svalů). U mužů zvyšuje nízké hladiny testosteronu

Zvyšuje mužskou plodnost navýšením počtu spermií

Bojuje a odvrací účinky andropauzy (mužská menopauza). Odstraňuje sexuální dysfunkci způsobenou nízkými hladinami androgenů

Vyrovnává poměr estrogenu k testosteronu u mužů i žen

Zabraňuje onemocněním prostaty

Podporuje aktivitu jaterních buněk pomocí detoxikace a ozdravení jater. Navyšuje aktivitu jaterních buněk a reguluje sekreci žluče

Zlepšuje metabolické funkce a pokožky a vyživuje vlasové kořínky

Reguluje metabolismus

Pomáhá udržet váhu a podporuje hubnutí

Zlepšuje celkové zdraví, velmi podporuje funkce imunitního systému

Jemně čistí detoxikuje buňky každý den

Zvyšuje pozornost a mozkové funkce

Zlepšuje elasticitu pokožky

Odstraňuje akné

Vyživuje mozek

Rozpouští a odstraňuje stařecké skvrny v těle a na pokožce

Ochraňuje kardiovaskulární systém zlepšením srdečních, krevních cév (rutin, jedna za složek borovicového pylu posiluje cévy a pomáhá chránit kardiovaskulární systém) 

Borovicový pyl je z 99% stravitelný, což je více než včelí pyl. Přes 20 aminokyselin a 8 esenciálních aminokyselin činí z borovicového pylu kompletní bílkovinu.

Borovicový pyl užíváme jako tinkturu nebo jako prášek. Při užívání borovicového pylu nejsou známy žádné vedlejší účinky, ale dospívající mládež (pod 20 let) by neměla pyl užívat z důvodu budování hladin hormonů. Někteří lidé jsou na pyl alergičtí (známka, že játra potřebují očistu a nadledvinky potřebují posílit) a měli by ke konzumaci pylu přistoupit velmi opatrně a v maličkatém množství, aby viděli svou reakci na pyl. 

Pokud začínáte pyl užívat, začněte 1/8 čaj. lžičky. Doporučené denní užívání je 1-2 čaj. lžičky 2x denně – dopoledne a odpoledne. 

Z materiálu Markuse Rothkranze 

Překlad: Martina Christová                                                www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz