Duben 2015

28.01.2020

Počínaje zatměním a jarní rovnodenností 20.3.2015 přicházejí na Zemi silné vzestupné energie, kterým je třeba se přizpůsobit na všech úrovních - mentální, emoční i fyzické. Nejsem vtažena tolik do nitra, jako na podzim, ale soustředím se na vědomé přijímání a zpracování těchto energií.  Ale i tato práce přináší nová uvědomění. Jaro jako takové lze přirovnat folikulační fázi měsíčního ženského cyklu, kdy je energie na vzestupu a charakterizuje ji dostatek fyzické energie a aktivity. Je to tedy více období, které vyzývá k akci.

Chtěla bych tu jen připomenout, že Sluneční Zápisník je sdílením mé cesty se Sluncem, kde se dělím o své postřehy, pocity a poznatky. Nejedná se tedy ještě o žádné konkrétní závěry. Slunce je můj největší učitel, který mě propojuje s mou vyšší podstatou. Nediktuje žádná pravidla, neukazuje žádné metody, jen pomáhá rozpomenout si na věci, které jsem kdysi praktikovala. Dělá to něžně a láskyplně. Často to hlava vůbec "nepobírá", jen ve svém srdci a každé buňce svého těla cítím, že vlastně "znám".

10.4. - 30 minut slunobraní při západu Slunce

13.4. - 10 minut dívání do Slunce při východu Slunce

15.4. - 1 hodina slunění očí při západu Slunce 

19.4. - 45 minut slunobraní při západu Slunce

Dnes jsem pocítila silný tlak na temeni hlavy. Tlaky na temeni hlavy jsem cítila i v minulosti, ale nikdy takto silné.Slunce samovolně postupem času aktivuje celý čakerní systém a je úžasné toto zažívat a cítit.

21.4. - 1 hodina 10 minut při západu Slunce

Opět jsem během dívání do Slunce cítila silný tlak na temeni hlavy, potom přišla i silná ostrá bolest, která trvala zlomek vteřiny a potom pocit jako by mi chyběl vrchol hlavy.

22.4. - očista jater - https://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty01.php

23.4. - 1 hodina při západu Slunce

25.4. - 30 minut při východu Slunce,20 minut při západu Slunce

26.4.- 15 minut dívání do slunce při jeho západu

Minulý rok na podzim se v mém životě začaly objevovat hadi - ve snech, na vycházkách a pak i v meditacích. Prvně jsem na ně narazila v září na vycházce, kdy se pářili. To byla předzvěst, jelikož jsem se s vědomím hadů následně nečekaně propojila v meditaci. Přes zimu toto ustalo a dnes jsem opět na vycházce potkala hada. Velmi mě to překvapilo, protože nebylo zase až tak teplo. Navíc vůbec se nesnažil ani utéct. Myslela jsem, že je mrtvý a šťouchla do něho klackem. Velmi se mi ulevilo když jsem zjistila že žije. Líně se odplazil, ale moc se mu nechtělo. Za ty celé roky co chodím na vycházky jsem hada nepotkala - až v září minulého roku. Cítím, že jsem v procesu probouzení hadí síly. Cítím to v aktivaci sexuální energie, kterou provádí Slunce, když se do něho dívám. A také jsem nastoupila pozvolný proces porozumění tantry, jejíž pochopení se ale velmi liší od toho, co se běžně jako tantra vyučuje. Cítím a začínám se dotýkat tantry v souvislosti s hlubokou láskou, která je -jak zjišťuji - pro lidstvo ještě stále velkou neznámou. Není láska jako láska. Mnohokrát to co za lásku považujeme láskou ve své podstatě není.

Aniž bych si to zprvu uvědomovala, hormonální jóga mi nepřišla do života náhodou. Oslovila mě tím, jak mi dělala dobře především na fyzické úrovni. Spravilo se trávení a další neduhy. Velmi brzy jsem ale začala zjišťovat jak intenzivně aktivuje břicho a pánev a pomocí intenzivních dechových cvičení doslova vlévá život nejen do těchto oblastí. Tím pomáhá eliminovat energetické bloky, které se v této části těla hromadí a ovlivňují určité sféry našeho života.

  27.4. - 10 minut slunobraní při západu Slunce

Tyto dny mám pocit,že se mi všechna těla rozešla každé jiným směrem. Jakoby docházelo k naprostému přenastavování všeho. Cítila jsem se úplně ztracená a nevěděla kdo jsem. Nedokázala jsem nic dělat. Ani to co mě baví. To jsou hodně zvláštní chvíle.

29.4 - 30 minut při západu Slunce

Dnešní den se cítím opět "uceleně" a "nově". Trochu jakoby se zrodila nová bytost. Cítím velkou vnitřní sílu - a to je moc dobrý pocit.

©Taunia

www.slunecnabrana.cz , www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem sdílet v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz a www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.