Inteligence srdce

27.02.2020

Myšlenka, že můžeme myslet svým srdcem není už jen metaforou, ale velmi opravdovým fenoménem. To vešlo ve známost, jelikož propojený výzkum dvou nebo tří oblastí dokazuje, že srdce je hlavním centrem inteligence lidských bytostí. 

Molekulární biologové objevili, že srdce je nejdůležitější endokrinní žlázou (žlázou s vnitřní sekrecí). V závislosti na prožitcích okolního světa srdce produkuje a uvolňuje hlavní hormon ANF - což znamená Atriol Neuriatic Factor, který má hluboký efekt na každou činnost limbického systému nebo toho, co nazýváme "emočním mozkem". To zahrnuje hipokampální oblast mozku, kde se ukládá paměť a dochází k učení a také kontrolní centra celého hormonálního systému. Neurokardiologové zjistili, že 60 až 65% buněk srdce jsou v podstatě nervové buňky, ne svalové buňky jak se vždy věřilo.

-Joseph Chilton Pearce

Překlad: Taunia                                                                    www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz a www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.