Mořské řasy

28.06.2023

Mořské řasy jsou zázračná potravina. Obsahují více vitamínů a minerálů než jakákoliv jiná potravina na planetě. Jsou jedním z nejbohatších přírodních zdrojů bílkovin a obsahují celé spektrum karotenů, enzymů, aminokyselin, vlákniny a oktakosanolu (okysličuje tkáně).Minerály obsažené v mořské zelenině jsou zastoupeny ve stejných poměrech, jako minerály, které se nachází v krvi. Jsou bohaté obzvláště na vápník, fosfor, hořčík, železo, jód a další stopové minerály. Jsou bohaté na vitamíny A, B, C, E a dokonce na vitamín B12. Jsou téměř jediným rostlinným zdrojem vitamínu B12 pro buněčné dělení a funkci nervové soustavy. Obsahují 10 až 20x více minerálů než suchozemské rostliny.

Mořské řasy pomáhají při nedostatku železa, jódu, bílkovin, při padání vlasů a otravě ozářením. Mořské řasy na sebe váží těžké kovy (jako je měď) a odvádějí je z těla, stejně tak jako radiaci. Obsahují 10x více železa než špenát a podporují růst vlasů.

Mořské řasy vyživují hormonální systém, obzvláště štítnou žlázu a nadledvinky.

Mořské řasy obsahují veškeré stopové prvky nezbytné pro život, které jsou ze zemské půdy vyčerpány. Všech 56 prvků, které cirkulují v mořských vodách, koluje také v našich žilách.

Mořské řasy jsou silným léčitelem. Mají protizánětlivé, antimikrobiální, protiplísňové a protirakovinné účinky. Alginát obsažený v mořských řasách je zodpovědný za úspěchy v léčbě obezity, astmatu a aterosklerózy. Alginát pohlcuje toxiny z trávicího traktu stejným způsobem, jakým odstraňuje změkčovač vody tvrdost z kohoutkové vody. Díky alginátu vstupuje do krve menší množství toxinů.

Mořské řasy dokáží přeměnit těžké kovy a radioaktivní látky na neškodné soli, které naše tělo snadno vyloučí. Přírodní jód obsažený v mořské zelenině dokáže redukovat téměř 80% radioaktivního jódu 131 uloženého ve štítné žláze.

Mořské řasy stimulují bílé krvinky v lymfatických uzlinách, slezině, brzlíku a mandlích a tím podporují a zvyšují funkci imunitního systému.

Mořské řasy pomáhají při chronickém únavovém syndromu, kvasinkových infekcích, HIV infekci, artritidě, vaginálních infekcích, vysokém krevním tlaku, zlepšují kvalitu nehtů, vlasů, kůže a zraku, posilují cévy, zvyšují hemoglobin a výrazně pomáhají při menopauze.

Informace o mořských řasách z materiálu Markuse Rothkranze                                                      Překlad: Martina Christová                                                                                                www.slunecnabrana.cz                                                                                                  www.mistrovskekrystaly.cz