Poslové zvaní hormony

30.01.2020

Tento článek je sdílením vlastního vyléčení disharmonické funkce hormonálního systému za účelem motivovat a ukázat, že hormonální léčba v podobě hormonálních preparátů není nezbytná a že se hormonální systém dá navrátit do stavu plné funkčnosti změnou stravy, životního stylu a cílené práce na sobě samých. Byla to dlouhá cesta, která mě obohatila spoustou poznání a zkušeností, které nyní mohu využít při své práci a které mohu předávat dále.

Když se mé potíže poprvé objevily, v té době jsem již intenzivně praktikovala hatha jógu a nevěnovala jsem jim až tak velkou pozornost. Věřila jsem, že se časem vše srovná právě díky hatha józe a meditacím samo. Kromě prodloužené menstruace, která trvala v podstatě každý měsíc tři týdny, jsem měla stále větší potíže s trávením, pletí, otékáním nohou a váhovými výkyvy, přestože příjem mé každodenní stravy díky nevolnostem byl nula nula nic. A protože jsem si vědoma toho, že každé onemocnění a neduhy jsou stavem mysli, začala jsem si více a více uvědomovat, jaké myšlenky zabírají nejvíce místa v mé hlavě. Začala jsem je cíleně měnit a zaměřovat se na radostné věci, události a aktivity, které mi přinášely potěšení. Ale změnit myšlenky není až tak jednoduchá záležitost. Časem jsem si v sobě vypracovala jistý mechanismus, který mě vyzdvihoval do stavu naprostých eufórií, díky kterým jsem se dostala vysoko nad bolestné a nepříjemné myšlenky a vzpomínky. Ovšem v nestřežených momentech a slabých chvilkách daly o sobě tyto potlačené myšlenky opět vědět. A to v celé své parádě. Stále více mě zajímalo, jak mi ve zkrocení myšlenek může hatha jóga pomoci a chtěla jsem svou jogovou praxi více "zvědomit" tak, abych věděla co a jak momentálně při cvičení zpracovávám. Přestože jsem hatha jógu cvičila velmi ráda, názory a přesvědčení, které jsem od svých jogových učitelů na své dotazy dostávala mě vedly k rozhodnutí lekce jógy opustit. Nechtěla jsem 20 let cvičit, pokořovat své ego a čekat, jestli dojde k nějaké změně a budu se jednoho dne budit opět zdravá a spokojená.

Byla jsem si vědoma toho, v jakém intenzivním procesu vývoje se jako lidstvo nacházíme a cítila jsem, že musí existovat něco rychlejšího a účinnějšího co mi se zpracováním myšlenek pomůže mnohem rychleji než roky intenzivního cvičení jógy. Uplynuly dva roky a mé potíže narůstaly tak, že už jsem je nemohla ignorovat. Je třeba podotknout, že jsem nenavštívila lékaře, protože jsem v sobě měla silnou víru, že jsem schopná se vyléčit sama. Byly momenty, kdy jsem tuto možnost zvažovala, ale o to více ve mně rostlo přesvědčení a hlavně touha se sama vyléčit. Stále jsem přemýšlela a ptala se čím a jak bych si mohla pomoci od starých bolestí a negací. Až jednoho dne jsem se na vycházce se svým psem zadívala do Slunce a tím jsem odstartovala novou etapu svého života a vědomého spirituálního růstu ( Více o tomto příběhu v sekci Slunce, článek Jak jsem se zadívala do Slunce a sérii článků Jak se dívat do Slunce).

Díváním do západů či východů Slunce dochází k rychlé a intenzivní změně myšlení. To celkově přispívá ke zvýšení vibrací a faktu, že je třeba přehodnotit stravu. Přešla jsem z vegetariánské stravy na stravu veganskou a to převážně syrovou. Mé tělo si vyžadovalo každý den kvanta ovoce a zeleniny a já jsem si uvědomila, jak bylo díky nevhodnému ač vegetariánskému stravování nevyživené. Slunce také mimo jiné velmi podporuje funkci hormonálního systému. Veškeré mé fyzické potíže zmizely doslova ze dne na den. Po zdravotní stránce jsem se cítila jako nikdy předtím, měla jsem plno energie a budila jsem se každý den šťastná a s očekáváním, co mi nový den přinese. Ale zažívala jsem i období, kdy jsem spát vůbec nepotřebovala, jak jsem byla plná dojmů a radosti ze života, který jsem si konečně dokázala užívat. Tento stav trval skoro rok a k mému velkému překvapení, jak na podzim ubývalo Slunce, nečekaně se mé menstruační potíže vrátily a postupem času jsem cítila jak se pomalu ale jistě začínají opět dostavovat i další výše popsané neduhy. To bylo velké překvapení a já jsem se musela začít znovu intenzivně ptát a mé otazníky byly o to větší. Toto už nemůže být způsobeno jen stavem mysli.

A protože když se ptáme odpovědi přicházejí, dostala se ke mně práce Alisy Vitti v podobě knihy " Woman Code",kde jsem zůstala v ohromení nad tím, v jakém měřítku je dysfunkce hormonálního systému u žen celosvětový problém. Počty hysterektomií ( částečné nebo celkové odnětí ženských orgánů) provedených na ženách překračuje ročně číslo 600 000 jen v USA, v ČR se v roce 2010 jednalo o 20 000 provedených operací s tím, že číslo stále každoročně narůstá. Zjistila jsem s jakými problémy hormonálního rázu se potýkají dívky již ve velice mladém věku.Tato kniha odstartovala můj zájem a vzdělávání se ze všech možných zdrojů v tom, co se vlastně v našich organismech děje a co všechno dnes kolem nás ovlivňuje náš hormonální systém, jeho funkci a jak si můžeme pomoci. A také, co nám tato situace jako lidstvu zrcadlí.

Rozhodla jsem se navštívit lékaře, abych věděla s čím se tedy doopravdy potýkám a mohla konkrétněji zaměřit svou pozornost. Veškeré výsledky byly v normě, jen hladina progesteronu vůči estrogenu byla snížená. Hormonální systém řídí veškeré funkce v našem těle a dělá to prostřednictvím vzájemných poměrů hladin jednotlivých hormonů. Progesteron má udržovat narůstající děložní výstelku v místě, což se díky jeho snížené hladině v mém případě nedělo a docházelo k dlouhodobému krvácení. Nabídnutou hormonální léčbu jsem odmítla.

Pokračovala jsem na své cestě. Vyloučila jsem ze svého života co nejvíce chemických výrobků, včetně kosmetiky a nahradila je jinými, na přírodní bázi založenými produkty. Začala jsem se zajímat o funkční potraviny a o to, jak nám mohou pomoci harmonizovat hormonální systém. Upravila jsem svůj jídelníček podle jednotlivých fází cyklu tak, abych tělu dodávala to, co v kterém období nejvíce potřebuje. Celkově jsem upravila svůj životní styl a intenzivně jsem pracovala na zpracování témat druhé čakry. Tím jsem odhalila spoustu převzatých nezdravých názorů a myšlenkových přesvědčení, která jsem poctivě zpracovávala. A mé potíže pomalu začaly opět odeznívat.

Během tohoto období se i prohlubovala má práce se Sluncem. Začala jsem přijímat zodpovědnost za svůj život. Velice jsem se osvobodila když jsem si uvědomila, že své rodiče jsem si cíleně vybrala já za záměrem duchovního růstu. V ten moment jsem byla schopná k nim pocítit opravdovou a upřímnou bezpodmínečnou lásku. Tím jsem je ale také začala vnímat jako bratra a sestru a mou matkou se plně stala Země a mým otcem Slunce.

Ten kdo se práci se Sluncem odevzdá, uslyší hlas přicházející ze svého nitra. Postupem času se tento hlas stává jasnějším a je schopen dát odpovědi na otázky a nasměrovat nás. Bylo to Slunce, které mě oslovilo abych skrze něj začala pomáhat léčit druhé. Než jsem se stačila zeptat jak, najednou jsem to věděla. První koho mě Slunce požádalo vyléčit, byla dívka s disharmonickou funkcí hormonálního systému, která se projevila syndromem polycystických ovarií a tím i absencí menstruace. Volaly jsme si spolu a probíraly tuto záležitost. Já jsem hovor ukončila, abych stihla západ Slunce. To byl stejný den, kdy mi Slunce sdělilo, že jí mohu pomoci a já jsem při jeho západu tu práci na energetické úrovni udělala. Pak jsem šla ještě na vycházku se svým psem a než jsem přišla domů, na celou záležitost jsem zapomněla. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se druhý den dozvěděla, že se této dívce po více než roce dostavila menstruace.

V tomto období mi byla představena hormonální jóga, kterou jsem začala intenzivně pravidelně cvičit a která mi dělala velice dobře. Je to opravdu doslova návykové cvičení a pracuje na velmi hlubokých úrovních. Není tedy divu, že se dotkla i kořenové příčiny mého zdravotního stavu a skoro po měsíci cvičení se mi v plné míře navrátily veškeré zdravotní potíže. A tím jsem si uvědomila, že jádro mého problému je skryto ještě někde jinde a nestačí se soustředit na léčení jen po fyzické a mentální stránce. Ale nevěděla jsem kde a jak mám hledat. Ale pomalu jsem si začala všímat, že i další oblasti mého života jakoby něco sabotuje. Nevěděla jsem, kam se podívat a jak více na sobě ještě pracovat. Žila jsem spokojený život, potkávala fajn lidi, měla pěkné myšlenky, jedla syrovou, převážně svou vlastní vypěstovanou stravu, vyhýbala se chemikáliím, pila dobrou vodu ze studánky v lese kam jsem chodila na pravidelné vycházky se psem a koupala se ve vodě z vlastní studny. Jednoho dne jsem předstoupila před Slunce při jeho západu a oznámila, že už opravdu nevím kudy kam. Pak jsem šla na vycházku se psem jak to dělávám a najednou jsem uslyšela ten vnitřní hlas který řekl: "Tvé tělo má všechny živiny které potřebuje a v mysli to také není, musíš hledat hlouběji." Jen potvrdil to, co jsem cítila, ale jak? Jak hlouběji?

Ten den, když jsem šla v půl jedenácté večer spát jsem se propojila se Sluncem a odevzdaně poprosila, ať mi pomůže najít kořenovou příčinu celého problému. Jaké bylo mé překvapení, když mě o půl druhé ráno vzbudil ten vnitřní hlas a zavedl mě k sobě samé, když mi bylo cca 4-5 let. Ocitla jsem se v krbové místnosti na své chatě, seděla jsem na židli a na koleni mi seděla tahle malá holka. Vůbec jsem nechápala, co to má znamenat. Nebyly tam žádné emoce, spíš mě to obtěžovalo, protože při každém pohledu na ni mi před očima vybíhaly obrazy křivd z dětství. "Tak počkat!", argumentovala jsem. "S křivdami z dětství a vztahem ke svým rodičům jsem se vyrovnala - pochopila a přijala za vše plnou zodpovědnost." Necítila jsem žádné negace vůči ani jednomu z nich, protože jsem vše již cítila z vyšší perspektivy. "Ano to je pravda, ale ty jsi nevzala tu malou holku s sebou, "slyšela jsem soucitnou odpověď. Pak jsem té malé holce měla vysvětlit to, co jsem na své cestě jako dospělá pochopila a proč jsem si vybrala právě tyto rodiče. Následně jsem se měla láskyplně obejmout a přijmout do svého života. Chvíli mi to trvalo a nedokážu popsat, co se ve mně konkrétně odehrávalo. Ale v momentě, kdy jsem to upřímně od srdce dokázala udělat, přišel odněkud dlouhý, hluboký, srdceryvný nekontrolovatelný pláč. Pak jsem usnula. Vzbudila jsem se ráno kolem sedmé hodiny a veškeré zdravotní potíže byly pryč. A já jsem věděla, že tentokrát už jsem opravdu vyléčená.

A pak následovalo velké Wow! Uvědomila jsem si totiž, jak rychle došlo k vyrovnání hormonálních hladin a také, že jsem právě dostala odpověď na otázku, která už mi dlouho ležela v hlavě. "Pokud je na energetických hladinách (tedy našem mentálním nebo emočním těle) uložena nějaká záležitost která není v harmonii s naším bytím, jak to naše "bytí" zařídí, aby se toto projevilo ve fyzickém těle na určitém místě a určitým onemocněním?" Je to prostřednictvím hormonů! Chápete? Hormony jsou tou spojkou, jsou můstky, komunikační mechanismus mezi hmotným fyzickým tělem a jemnohmotným světem. Rychlost s jakou se změní poměry hladin hormonů, když uvolníme nějaký energetický blok na emoční nebo mentální úrovni mě fascinovala. Já jsem v ten moment úplně zapomněla na ty dlouhé roky fyzického diskomfortu. Mě toto zjištění které jsem udělala na vlastním těle moc obohatilo a jsem z něho velmi šťastná.

Nikdy jsem nechápala ty, kdo se neustále zabývají traumaty z dětství a hlavně proč to dělají, když máme zákon přitažlivosti který funguje a můžeme svou pozornost zaměřovat pozitivním a radostným směrem. Ale po své zkušenosti jsem začala více rozumět a probudil se ve mně zájem prozkoumat více tuto oblast. I já jsem chvílemi silou myšlenky a zaměřováním pozornosti dokázala své zdravotní potíže potlačit, nikoli ale vyřešit. Ze zvědavosti jsem si opět dala schůzku s tou malou pětiletou holčičkou. Jaké bylo mé překvapení, když na schůzku přišla a vypadala fyzicky úplně jinak než dříve a než jak jsem ve fyzickém světě v tom věku opravdu vypadala. Vždy jsem měla kila navíc a rozhodně jsem nebyla nikdy to hubené, šťastné a vysmáté dítě, které stálo přede mnou. Tato skutečnost mě doslova v dobrém smyslu šokovala a vzbudila ještě větší zvědavost. Vydala jsem se na dobrodružnou cestu práce s vnitřním dítětem a užasla nad svými objevy. Pochopila jsem termín "dětské trauma" až když jsem ho při svých dalších experimentech znovuzažila. Záležitosti z dětství se mi daří zpracovávat radostně, vždy s velkou úlevou a velkou energetickou změnou, kterou na sobě vnímám. Odstraňuji energetické překážky vzniklé ve velmi, velmi raném dětství, které sabotují mou momentální práci v oblasti vědomé manifestace a tvoření. Měním tím svou minulost a zároveň i svou přítomnost a budoucnost.

Když se nyní podívám zpět, je toho nespočetně mnoho, co jsem za dobu kterou jsem se potýkala se svým zdravotním stavem naučila, co jsem pochopila a co se mi stalo pevnou základnou při práci s druhými a další práci na sobě samé. Již v minulosti jsem se vyléčila z těžkých onemocnění (viz Já jsem se rozhodla být plně zdravá ), ale až když jsem se probudila vyléčená z tohoto onemocnění, pocítila jsem velkou úlevu a vítězství. Sama před sebou jsem pocítila velké ocenění, jelikož toto onemocnění mě velmi potrápilo, táhlo se čtyři roky a procházela jsem chvilkami beznaděje. Kdybych začala užívat hormonální přípravky nebo bych se nechala vyléčit léčitelem který by mávl kouzelným proutkem, přišla bych o drahocenné zkušenosti a hlavně bych přišla o ten velký krok, který jsem udělala sama k "Sobě". Následovala jsem svou vnitřní touhu sama sebe uzdravit. A tak se stalo.

Každé onemocnění je prostředek, kterým se snažíte sami sobě něco sdělit. A pokud k němu budete takto přistupovat, pak se nejen vyléčíte, ale zároveň obdržíte spoustu cenných darů. Sílu vyléčit se nese každý sám v sobě. Není privilegovaných. Léčení každého neduhu či onemocnění probíhá na třech úrovních, které od sebe nelze oddělovat - fyzické, mentální a emoční. Je jedno na které úrovni začnete pracovat, protože vás to stejně vždy dovede i ke zbývajícím dvěma.

Na základě této zkušenosti vznikly semináře a osobní konzultace pod názvem "Jak zharmonizovat ženský hormonální systém". Při osobních konzultacích předávám poznatky v oblasti výživy, nabízím konkrétní nástroje a pomůcky jak zlepšit stav mysli a jak na sobě vědomě pracovat. Vše s podpůrnou intuitivní prací na jemnohmotných úrovních podtrženou neoblomným přesvědčením, že každá nemoc je vyléčitelná. Stávám se průvodcem a podporou druhých na jejich cestě jak ve fyzické, tak duchovní sféře a těším se z jejich nových objevů, zážitků, vyléčení a cenných zkušeností, které touto cestou získávají.

Jak zharmonizovat ženský hormonální systém - eBook

© Martina Christová / Taunia                                                                   www.slunecnabrana.cz , www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem sdílet v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz a www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.