Problémy s vaječníky z širšího pohledu podprahových příčin

30.01.2020

Emoce    

Potlačujete sexuální energii. Necítíte se hodna mít své vlastní sexuální potřeby a často máte pocit povinnosti upřednostnit potřeby druhých před potřebami vlastními. Můžete se cítit napadána muži, jejichž potřeby jsou sobecké, což vám způsobuje neschopnost přijmout lásku a intimitu, kterou potřebujete.

Můžete se trápit z promarněných možností být matkou nebo mít pocit, že jste jako matka selhala. Být matkou se neodvíjelo tak, jak jste si představovala.

Je možné, že se necítíte dost dobrá v očích vlivných mužských postav. Mohla jste být zostuzena a ponížena před lidmi ve vašem okolí a životě. Byla jste znevážena a snižována vlivnými lidmi po dlouhé období, což vyvolalo celkovou nejistotu, kam vlastně v rodině a společnosti patříte a kde je "vaše místo".

Také vaše tvořivost byla potlačena jistou rolí, která vám nepřinášela radost. Tato role nejen že byla výzvou pro vaši schopnost cítit se a být svobodná, ale také potlačila vaše talenty a kreativitu, která má souvislost s vašimi vejcovody.

Cítíte silný sexuální vztek a frustraci jako výsledek rozpadlých vztahů a nenaplněných sexuálních potřeb. Cítila jste se potlačená svými partnery (přestože partner nezbytně neudělal nic špatně). To může být výsledkem sexuálního nebo fyzického zneužití v dětství, na které spustí reakci váš partner svým chováním (to také souvisí s traumaty předků).

Můžete se cítit nedostatečně hodnotná na to, aby byly naplněny vaše sexuální potřeby pro vás uspokojujícím způsobem. V krátkosti - zneužití potlačuje kreativitu, talenty a schopnost vyjádřit je způsobem, který vám dává pocit bezpečí a zplnomocnění. Pokud mluvíme o zneužití v tomto kontextu, může to znamenat zneužití během dětských let a v rodové linii. Zneužívání mělo traumatický dopad na dělohu, což ve výsledku znamená dlouho trvající napětí. Trauma se může rozšířit až na vaječníky. Tato vzpomínka může pramenit z rodové linie předků a byla spuštěna sexuálními vztahy ve vašem životě.

Cítíte nedostatek emoční svobody a nedostatek sebevyjádření. Chcete být kreativní, ale přitom se cítíte kontrolována, napadána nebo souzena dominantními postavami. Necítíte se bezpečně milována lidmi, se kterými byste se cítit bezpečně měla.

Vaše matka mohla být podváděna a zrazena svým partnerem, když byla těhotná. Přítomnost třetí osoby a utajená agenda mohla nabourat její teritorium, identitu, budoucí záměry, cíle a zdroj podpory. Vaši rodiče mohli projít také zkušeností potratu a potlačení své bolesti (to také může souviset s traumaty předků).

Klíčové Body

Bolest vaječníků během menstruačního cyklu je často indikací slabých osobních hranic, vzteku proti vlivné ženské osobě nebo odmítnutí v souvislosti být ženou. To také zahrnuje pocit ochromení a bombardování druhými lidmi lidmi - máte nedostatek osobního prostoru, interakce s lidmi vás vyčerpává. Kdo vám způsobil pocit studu z první menstruace?

Prozkoumejte trauma studu související s tím, že jste žena. Kdo vám dal pocit špinavosti a nečistoty?

Prozkoumejte bolest vašich předků související se ztrátou dítěte, interupcí, znásilněním, sexuálním zneužitím a incestem.

Jaké pocity máte z toho, že jste žena?

Můžete mít pocit, že jste selhala být dobrou matkou, ženskou rolí modelky nebo strážkyně a že vaše snaha jako vlivné ženské postavy nebyla dostatečně vysokého standardu.

Mohly jste v dětství zažívat neupřímnou a nepřátelskou lásku od vaší matky nebo otce.

Vaši matku jste mohla v dětství vnímat jako božskou osobu. Byla zdrojem všeho co jste potřebovala k přežití. Cítila jste, že byly všechny vaše potřeby naplněny? Prozkoumejte vztah, který jste měla/máte se svou matkou nebo vlivnou ženskou osobou.

Prozkoumejte rozhořčení a vztek, který byl na vás projektován vlivnými lidmi, když jste se narodila a během dětství. Jaké byly vaše pocity?

Mohla jste si vytvořit přesvědčení, že láska = zneužití, bolest, ublížení, odmítnutí, násilí a napadení.

Cítíte se hodna respektu druhých, hlavně vaší matky a mužů?

Které kreativní talenty jste potlačila? Proč? Jaký jste měla pocit z jejich potlačení? Co vám brání abyste je rozvíjela?

Výrůstky nebo rakovina na vaječnících může být ukazatelem slabých hranic a pocitu napadení druhými, obzvláště muži. Také nemusíte být připravena otěhotnět z důvodu hlubokých nevědomých strachů a traumat. Odmítání mužů - proč?

Prozkoumejte vztah, který jste si utvořila se svou matkou při porodu, když vás poprvé držela.

Vaše schopnost rozhodovat se byla potlačena kontrolující a dominantní osobou.

Problémy s vaječníky často souvisí se zneužitím (emočním, fyzickým nebo sexuálním a se zanedbáním péče) v rodině. Mohla jste zažít vyhrocené vztahy s blízkými členy rodiny.

Zdroj: Evette Rose / Metaphysical anatomy

Překlad: Martina Christová /Taunia Atiriamin/

www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze šířit nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.