Psychologické příčiny cyst na vaječnících

30.01.2020

Emoce rozhořčení přerůstají míru kontroly. Můžete se sžírat nespravedlivým jednáním a chováním druhých (vztah s vaší matkou nebo partnerem). Necítíte, že máte oprávnění zastavit chování lidí, které vás obtěžuje. Možná jste byla naučena víře, že se ženy musí podřizovat, musí poslouchat a vždy dělat kompromisy v zájmu potřeb druhých - emoční, fyzické nebo intimní.

Bouříte se proti předpokladům a očekáváním vlivných lidí a snažíte se odrážet útoky dominantních osob. Můžete mít pocit, že vaše matka nebo jiná vlivná žena je bolestivou připomínkou toho, jak jsou ženy bezmocné. Násilní a dominující lidé jsou částí vašeho života.

Mohla jste zažít zneužívání a emoční trápení od vaší matky nebo otce. Vaše matka mohla promítat své vlastní trauma, potlačený vztek nebo frustraci na vás. Mohla k vám být agresivní, když se sama cítila vystrašená nebo potlačována svým partnerem. Být nebo se stát matkou přináší zmatení nebo znepokojující emoce. Působíte dojmem, že nevíte co vlastně chcete. Vaše rozhodnutí jsou velmi ovlivněna vaším vztekem a nedostatkem kontroly.

Klíčové Body

Bolest vaječníků během menstruačního cyklu je často indikátorem slabých osobních hranic, vzteku proti vlivné ženské osobě nebo vzdor proti vlastnímu ženství.

Máte naléhavou potřebu mít děti. Ovšem tato potřeba může být výsledkem pocitu osamocení, potřeby být potřebná a pocitu mít nějaký účel (přidává cenu vašemu životu a vaší identitě). Ujistěte se, že chcete mít děti jen ze zdravých a správných důvodů.

Můžete cítit sexuální frustraci, protože nesmíte vyjádřit své potřeby.

Jak se cítíte být ženou?

Jaký máte vztah se svým partnerem? Cítíte se v dostatečně bezpečně aby mohly být vaše potřeby naplněny tímto člověkem?

Nárůstky nebo rakovina na vaječnících mohou být indikátorem slabých osobních hranic a pocitu napadání druhými, hlavně muži. Kromě toho nemusíte být připravená otěhotnět díky hlubokým nevědomým strachům a traumatům. 

Zdroj: Evette Rose / Metaphysical anatomy

Překlad: Martina Christová /Taunia/                                                    www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze šířit nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.