Psychosomatické příčiny křečových žil z pohledu metafyzické anatomie

28.06.2024

Často máte problém přijmout v životě podporu od druhých, přitom přijetí podpory vám nakonec pomáhá pohnout se v životě vpřed, ať už se jedná o osobní nebo kariérní kroky. Máte strach rozvíjet se a kráčet vpřed, protože neradi děláte změny. Vlastní sabotáž přijetí pomoci je výsledkem tohoto strachu. Ve svém životě jste zažili mnoho smutku a jako důsledek strachu ze změny jste zmeškali životní příležitosti. Znáte svou hodnotu a víte, čeho jste schopni.

Upřednostňujete vyhnout se okolnostem, které po vás vyžadují žádat o pomoc a podporu. Můžete mít pocit, že se nacházíte v pracovní pozici, kde je nepravděpodobné povýšení, nebo se povýšení bojíte kvůli nové zodpovědnosti, kterou byste mohli mít. Necítíte se pohodlně v situaci, kde jste pověření zodpovědností. Také se můžete nacházet v pozici, kde se nemůžete stále volně fyzicky pohybovat nebo kde trávíte dlouhé hodiny na nohou. 

Nemáte sebevědomí a nevěříte ve své obrovské talenty. Je pro vás těžké vyjádřit druhým své potřeby a hranice. Často máte problémy s přijímáním – pro druhé dokážete pohnout horou, nicméně nedokážete se postarat o své vlastní potřeby.

Nedokážete se vyrovnat s okolnostmi, kde se cítíte pod tlakem. Otálíte nebo znehybníte (instinkt zamrznutí / znehybnění). Vaše snahy pohnout se vpřed se setkaly s odmítnutím a nedostatkem podpory.

Pro vás klíčová nebo dominantní osoba odmítala vaše potřeby a cíle. Cítíte se traumatizováni rodičem, který vás mohl trestat pokaždé, když jste vyjádřili své touhy. Vaše touhy mohly být v rozporu s představami vašeho rodiče ohledně vašich životních cílů.

Jako dítěti vám nebylo dovoleno se svobodně vyjadřovat. Ve vašem životě mohla být období, kdy jste nesli velkou zátěž, stres a zodpovědnost. Existuje trauma spojené s nesením těžkých záležitostí a zároveň odnětím této velké zátěže, kterou jste nesli. Odnětí této zátěže ve vás způsobuje pocit bezúčelnosti a ztrátu důvodu pohnout se v životě vpřed. V jeden okamžik se cítíte pod tlakem (způsobuje navýšení krevního tlaku) a následně jste bez stresu a tlaku (krevní tlak klesá). Věk, menopauza, typ práce, nadváha a těhotenství, to vše hraje roli v prozkoumání tohoto stavu.

Klíčové body:

  • Vždy prozkoumejte porodní trauma
  • Vaše schopnost komunikovat se světem byla ve vašem dětství kompromitována. Prozkoumejte hlouběji
  • Jaký typ práce nebo jakou pracovní pozici máte? Vyžaduje stát nebo sedět dlouhou dobu? Pokud ano, jaké to ve vás vyvolává pocity, když pracujete? Jaké pocity máte ze své práce? Měli jste stejné pocity a emoce také v dětství?
  • Jaký jste měli vztah s rodiči? Jaký jste z něho měli pocit?
  • Dávali jste si často při sezení nohu přes nohu? Pokud ano, prozkoumejte tlak, který byl vyvíjen na žíly. V jaké oblasti života jste se cítili pod tlakem? Jaké to ve vás vzbuzovalo pocity?
  • Strach z pohybu vpřed ve svém životě. Co by se stalo, kdybyste udělali nezbytné životní změny? 

Autor článku: Evette Rose / Metaphysical anatomy
Překlad: Martina Christová / www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze šířit nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.