Psychosomatické příčiny z pohledu metafyzické anatomie

04.07.2024

Lidé, kteří trpí intenzivními migrénami mají často slabé osobní hranice. Nevíte kdy říci "ano" a kdy "ne". Často nakonec řeknete "ano", přestože chcete říci "ne". Nakonec končíte v konfliktních situacích, ze kterých není úniku. Žijete v konfliktním rozpoložení, zda zůstat nebo odejít.

Sabotujete svou schopnost vyjádřit jasné hranice. To vás přivádí do rozhořčení vůči sobě, vašim okolnostem a lidem, kteří vás zneužívají. 

Často sami sebe přehlcujete velkým množstvím práce. Nosíte v sobě mnoho nevyřčených slov. Vypadá to, že v sobě máte nenaplněnou potřebu vyslyšení a uznání. Migréna vám často pomáhá, protože vám dovoluje říci "ne" a vyjádřit tak své hranice. Někdy může být migréna použita jako důvod uniknout ze situací, ve kterých byste se běžně podvolili místo toho, abyste naslouchali svému instinktu přežití. Přestože je migréna nepříjemná, důležitá otázka, která potřebuje být zodpovězena zní: "Co byste museli dělat nebo s čím se vypořádat, kdyby migrény přestaly?" Někdy by odpověď mohla znít: "Měl bych čas sám pro sebe." Museli byste čelit problému nebo konfliktu, kterému se vyhýbáte. Museli byste se vypořádat s okolnostmi, které ve vás otevírají pocit, že nemáte věci pod kontrolou. Další otázka zní: "Co se snažím ze svého života vytěsnit?" Jste uvězněni v situaci, kde jste potlačili schopnost zůstat ve své vnitřní síle.

Cítíte se ve velkém stresu podávat výkony a uspokojit druhé. Často se ocitáte v situacích, které nejsou vaší zodpovědností nebo vaším problémem. Vaše potřeba ochraňovat, pomáhat nebo zachraňovat druhé je pro vás priorita. Tento vzorec zabere tu lepší část vás a vy skončíte tažením kratšího konce provazu. To ve vás jen prohlubuje pocit trpkosti, nepodpory, vzteku nebo rozhořčení. Stavíte sami sebe do pozice, kde jste pod velkým tlakem a ve stresu. Během dětství jste od svého okolí zažili velký tlak a velké očekávání. Často se cítíte podráždění a frustrovaní vším a všemi kolem vás. Všechny vaše problémy jsou zveličené a zdají se být větší než život sám. 

Klíčové body:

* Jaký konflikt momentálně máte ve svém životě? Jaké ve vás vzbuzuje pocity?

* Kdy migrény začaly? Co se odehrávalo ve vašem životě krátce před tím, než migrény začaly? Prozkoumejte hlouběji.

* Položte si ruce na místo, kde se migréna nachází a pokuste se cítit, kde je překážka. Jakou zprávu k vám migréna vysílá?

* Vždy prozkoumejte trauma porodu. Bylo tam trauma hlavy nebo extrémní tlak společně s tím, jak se vaše matka během porodu cítila? Jak jste se vy cítili během porodu?

* Jaké výhody vám přináší upřednostňování potřeb druhých lidí před vašimi? Čím více se rozdáváte, tím více jste milováni. To přichází z dětství, kde jste byli odměňováni pozorností a nákloností, když jste dělali věci pro rodiče/učitele/vychovatele.

* Prozkoumejte trauma ve svém životě a dětství jako je pocit zaseknutí, bezmoci nebo pocit nemít věci pod kontrolou.

* Respektují lidé vaše hranice, když řeknete "ne"? Pokud ne, prozkoumejte, jaké to ve vás vyvolává pocity.

* Prozkoumejte plodový vak a vodu. Jaký je to pocit? Jakou má barvu? Barva by se měla jevit jako jasně bíle světlá tekutina. Vnímáte v ní nějakou toxicitu? Pokud ano, jaké to ve vás vzbuzuje pocity? Můžete mít pocit zaseknutí, nemožnosti úniku, bezmoci, napadení, vzteku a podráždění. Vnímáte podrážděnost v určité části těla (v tomto případě nervů v hlavě?)

* Co ve vás ve vašem životě připravilo o energii a schopnost zvládat životní situace?

* Vytváření tlaku sami na sebe. Proč vystavujete sami sebe velkému tlaku? Vystavuje vás někdo druhý velkému tlaku? Prozkoumejte hlouběji

Autor článku: Evette Rose / Metaphysical anatomy
Překlad: Martina Christová / www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze šířit nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.