Skryté příčiny akné

28.02.2020

Emoce

Zřejmě jste bolestivě stydliví a nejistí v tom, kde je vaše místo na světě. Dosáhli jste bodu, kdy jste unaveni z pocitu, že jste zaseknutí a beze směru. V tomto bodě vaše frustrace a vztek dosáhl bodu varu, téměř vařícího se pod vaší kůží.

Přestali jste snášet jak je pro druhé jednoduché patřit do společenských skupin, zatímco vy se cítíte méněcenní. Máte problém věřit vlastním schopnostem, být úspěšní nebo nezávislí a vidíte úspěch druhých jako připomínku toho, čeho nikdy nedosáhnete. 

Akné pouze zobrazuje nejistoty, sebeodpor a bolestivě stydlivou přirozenost. Dochází zde k přeměně a dějí se změny. Nicméně, tyto změny ve vás vyvolávají pocit jako byste byli postrkováni do místa pozornosti předtím, než jste připraveni a vy se při těchto posunech necítíte pohodlně.

Být za scénou a skrývat se před veřejností vám dodává pohodlí a komfort, po kterém toužíte. Existuje velký kus potlačené bolesti, která nemůže být vystopována do konkrétní doby a místa a jejímž výsledkem je úzkost. Skrývání za kontrolovanou fasádou vám sloužilo, nicméně členové rodiny jsou si vědomi toho, jak se opravdu cítíte. Napětí v rodině má na vás velký a přímý vliv, vytvářející intenzivní vztek vycházející na povrch. Dospívající prochází těmito fázemi během střední školy, když se snaží zapadnout do skupin a jejich prostředí. Můžete mít potíže jednat s členy druhého pohlaví, protože se v jejich přítomnosti necítíte adekvátně.

Dospělí s akné

Podobné záležitosti jako jsou ty zmíněné výše se nyní dějí ve vašem životě. Existuje trauma, ke kterému došlo během dorosteneckých let a které nebylo zpracováno. Nyní se v něm cítíte uvíznutí. Podvědomě jste přivedeni do podobného prostředí (ať už v práci, společenských skupinách nebo osobních vztazích), abyste toto potlačené trauma mohli zpracovat. Často vyjadřujete své hranice z místa strachu (strachu, který je motivován instinktem o přežití). Je důležité, abyste zpracovali svůj vztek a nepoužívali ho jako zdroj své síly. Můžete vyjadřovat nezpracovaný konflikt, který vaši rodiče projektovali navzájem jeden k druhému. Nemáte jasnou schopnost rozlišit hranice mezi svým vlastním konfliktem a nevyřešeným konfliktem mezi vašimi rodiči.

Klíčové body 

Manuální lymfatická masáž je úžasná cesta jak pomoci tělu detoxikovat se a navýšit odvod odpadů z těla. Při léčbě akné je doporučována.

Tento stav často souvisí se sexuální vinou, která může souviset s vaším otcem nebo matkou. Vaši rodiče mohli litovat sexuálního aktu který měli během zplození. Může také souviset se sexuální žárlivostí.

Byly hormony vaší matky v harmonii, když s vámi byla těhotná?

Jaká byla cirkulace krve vaší matky během těhotenství s vámi? Měla vysoký tlak nebo byl nízký? Cítila se mít své tělo pod kontrolou?

Je zde mnoho potlačené bolesti. Možná byl ve velké bolesti jeden z rodičů kvůli problematickému vztahu, který jste s nimi zažili? Pokud je toto ten případ, pak prozkoumejte jak vás jejich vztah jednoho k druhému ovlivnil.

Prozkoumejte své narození. Zažila vaše matka zostuzení, vinu nebo zesměšnění během porodu? Pokud ano, je třeba toto a vaše pocity vyléčit.

Víte jak odlišit rozdíl mezi vašimi vzorci a emocemi a vašich rodičů?

Problémy s akné mohou někdy souviset s problémy jater.

Můžete se cítit naprosto mimo co se týče vaší sexuality, dokonce možná se za ni stydět. Proč?

Vyhýbejte se potravinám, které dráždí játra jako nezdravé tuky a mastná jídla.

Co se ve vašem životě dostalo mimo kontrolu? Kdo vám způsobil tento pocit?

Jaký máte pocit z toho, že máte akné?

Proč cítíte vztek? Jak vám vztek slouží a v čem vám pomáhá?

Jak se k vám rodiče chovali, jaká byla jejich rekce když vás viděli poprvé jako novorozeně? Mysleli si že jste krásní, škaredí nebo byli zklamaní? 

Zdroj: Evette Rose / Metaphysical anatomy

Překlad: Martina Christová/Taunia Atiriamin/                            www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze šířit nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz, www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.