Záhněda

16.02.2020

Záhněda je jedním z nejúžasnějších tmavých krystalů. Je cenná hlavně svou schopností obsáhnout největší množství světelné síly v tmavé barvě. Protože je černá barva spojována s první čakrou, je záhněda nejsilnějším kamenem při použití v léčivých krystalových rozloženích ke stimulaci a očistě tohoto energetického centra. Pokud je nerozvinuté, vědomí spojené s touto kořenovou čakrou může být velmi dekadentní a obavyplné, zaměřené jen na osobní uspokojení. Ale když se tato čakra rozzáří světlem a zharmonizuje s vyššími čakrami, stává se základnou, na které se spirituální síla manifestuje ve fyzickém těle. Záhněda stahuje energii bílého světla korunní čakry do čakry první, aby byla hluboce zakořeněna do fyzické úrovně. Když se toto stane, jedinec se na zemi stává osobně zplnomocněn prostřednictvím sil a požehnáním z ráje.

Nosíme-li záhnědu ve špercích nebo ji používáme v léčivém rozložení, její energie spustí pohyb prvotních sil v těle. Bude aktivovat instinkty přežití první čakry, ale ve své ryzí formě. Navodí pocit hrdosti kráčet po zemi a obydlovat lidské tělo. Záhněda inspiruje k přijetí výzev a zodpovědnosti změnit kvalitu osobního života a života na zemi. Záhněda vytváří jasnou vizi ráje na zemi. Naděje radostného života je potenciální realitou, která může být stvořena, pokud každý jedinec nárokuje světlo jako své vlastní a srdečně usiluje o jeho manifestaci v každodenních činech. Záhněda je zářným příkladem schopnosti být vyplněn/a světlem, zatímco obydlujeme fyzickou formu.

Díky svým uzemňujícím schopnostem je záhněda velmi dobrým kamenem k použití u lidí, kteří mají tendenci k sebevraždě nebo jsou rozpolceni ohledně světa a života. Přinesením více světla do fyzické roviny mohou být postoje útěku přeměněny na motivaci nezbytnou ke změně života. Záhněda pomáhá přijmout vlastní fyzické tělo, srdce, život a svět. Toto přijetí dovolí cítit více lásky pro sebe samé a druhé. Záhněda vtahuje láskyplné síly srdeční čakry do čakry kořenové k jejich uzemnění a využití. Proto je dobré použít tento kámen u těch, kteří jsou deprimovaní, vyčerpaní, zmatení, nebo kteří mají vysoké ideály a ambice, ale nejsou schopni naplnit svá vlastní kritéria. Záhněda dává sílu manifestovat na zemi vlastní sny a vize.

Záhněda má vysokou frekvenci světelné vibrace, která rozpouští a očišťuje většinu negativních vzorců. Práce se záhnědou může způsobit radikální změnu v chování, když se aspekty nižší egocentrické přirozenosti vymažou a nahradí pozitivním postojem.

Kořenová čakra je spojená s konečníkem a schopností vylučovat odpad. Záhněda je kámen k použití při psychickém i fyzickém procesu odstranění nežádoucího odpadu ze života. Záhněda nás učí jak nelpět a nechat odejít to, co již déle není žádoucí pro náš růst a tím v životě získávat více. Tato svoboda nelpění nám dovoluje zůstat v souladu se světlem, místo nechat se životem sžírat.

Je možné najít pravé záhnědy ve formě jednotlivých generátorů a ve formě drúz. Drúzy nebo jednotlivé generátory záhnědy mohou být umístěny na každém nártu nohy, na kolenou a nebo v každé ruce při léčivém rozložení krystalů. Pokud je koncová špice krystalu nasměrována směrem k tělu, kameny budou stahovat a znovu přivádět větší síly do těla. Pokud jsou špice směrovány směrem od těla, budou kameny odvádět negativní energie z fyzického a jemněhmotných těl.

Krystaly záhnědy s jedním zakončením mohou být použity ke směrování toku energie z korunní čakry do první čakry. To se dělá přidržením čistého krystalu generátoru na korunní čakře, zatímco pomalu posunujeme krystal generátoru záhnědy 15cm nad tělem a směrujeme sílu světla z nehybného krystalu na korunní čakře skrze záhnědu. Jak záhněda postupuje nad každým čakrovým středem, směrujte sloupec léčivé energie prostřednictvím krystalu, nabíjejíce každý střed při pohybu dolů. Když záhněda přistane na základní čakře, držte ji tam alespoň tři minuty a zaměřte se na harmonizaci vyšších, více jemných energií do fyzického těla.

Stejně tak jako všechny tmavé kameny a krystaly, záhněda by měla být použita vědomě a s respektem. Použitím tohoto kamene může být probuzeno velké množství síly a je velmi důležité vědět, jak směrovat a stahovat tyto energie tak, aby sloužily nejvyššímu dobru.

Nabídku záhněd naleznete v kategorii Záhněda

Autor: Katrina Raphaell

Překlad: Martina Christová                                          www.mistrovskekrystaly.cz , www.slunecnabrana.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz a www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.