Jak se dívat do Slunce (II)

25.01.2020

V předchozím článku této série nazvané "Jak se dívat do Slunce(I)" jsme se seznámili se základními bezpečnostními pokyny jak postupovat při přijímání sluneční životodárné energie prostřednictvím očí a jaké jsou její projevy při dosažení intervalu cca 15 minut. Dnes se podíváme, co přináší tato praktika pokračujeme - li dále ve svém slunění očí a dostaneme se postupně až na interval 30 minut.

Dosáhli-li jste intervalu 15-ti minut dívání se do Slunce v bezpečném časovém rozmezí, určitě jste pocítili blahodárný vliv Slunce na vaši psychiku a myšlení. Pokud jste vyzkoušeli dívat se do Slunce při jeho východu a jeho západu měli jste možnost zaznamenat, že východ a západ Slunce mají každý jiné kouzlo a jinak na vás působí. Mluvíme o energii východu a energii západu Slunce.

Východ Slunce má energii "akční", kterou nazýváme energií mužskou. Jako by Slunce říkalo,"Jsem tady, hurá do nového dne". Slunce se vyhoupne na oblohu, hřeje a dodává energii všemu živému včetně nás, našemu tělu a mysli, abychom mohli tvořit, pracovat a radovat se.

Oproti tomu západ Slunce má energii ženskou, láskyplnou - hřejivou a vyživující pro duši. Umožňuje nám hlubší spojení se svým nitrem, naší vyšší podstatou (vyšším Já, Zdrojem). Otevírá srdce a umožňuje nám vidět a vnímat věci, kterých si běžně nevšímáme a nevěnujeme jim svoji pozornost.

Můj osobní názor a zkušenost: Doporučuji vybrat si to, co vám více vyhovuje. Pokud vás více oslovuje západ Slunce, dívejte se tedy do Slunce zapadajícího. Pokud je to východ, upřednostněte energii Slunce vycházejícího. To, že vás oslovuje více východ či západ Slunce není náhoda a je dobré naslouchat své intuici. Mě osobně silně oslovilo Slunce při jeho západu, kdy jsem schopna mu naslouchat, učit se a rozpomínat se. Převážně v intervalu, kdy Slunce začne nabírat oranžový nádech až do jeho sklouznutí za horizont, což je v mých podmínkách přibližně 5-10minut před jeho aktuálním západem (stanoveným meteorology pro určitý den).

Pokud se rozhodnete slunit své oči při východu i při západu Slunce během jednoho dne a pokud jste upřednostnili metodu HRM před svou intuicí a přidáváte každý den postupně 10 vteřin slunečního záření do svých očí, doporučuje HRM rozdělit svůj časový interval do dvou částí. Např. dosáhli-li jste intervalu 5 minut dívání se do Slunce, budete se dívat ráno 2 minuty a 30 vteřin a večer také 2 minuty a 30 vteřin. Tento způsob se mi osvědčil při delších časových intervalech. Když se dívám do Slunce 40 minut, vyhovuje mi někdy z časových důvodů dívat se do Slunce 20 minut ráno a 20 minut večer.

V druhé fázi praxe - v intervalu do 30 minut (3-6 měsíců - za předpokladu každodenní praxe ) se začnou dostavovat následující fyzické projevy:

Zlepšení zraku, posílení imunitního systému, ustoupení chronických onemocnění a migrén, navýšení fyzické energie, snížená potřeba přijímat stravu, zvýšená odolnost organismu vůči vyšším slunečním teplotám

V tomto časovém období je mozek schopen prostřednictvím očí přijmout celé barevné spektrum slunečního záření a vhodně usměrnit energetický tok jednotlivých barev k příslušným životně důležitým orgánům. Tyto orgány jsou na energii jednotlivých barev slunečního spektra závislé. Ledviny na červené, srdce na žluté, játra na zelené barvě, atd. Na tomto principu funguje colorterapie. Proces léčení lze podpořit vizualizací naprosto zdravého těla. Vizualizaci provádíme zatímco se naše oči dívají do Slunce. V tento moment jsou vizualizace několikanásobně zesilovány díky Slunci, které je vibračně nejblíže Zdroji. Tato metoda je velice silná a sama ji používám k léčení nejen sebe ale i druhých.

Ke konci tohoto období, to znamená koncem šestého měsíce (v našich klimatických podmínkách déle než šest měsíců ) máte možnost pozorovat, že vaše tělo a každá buňka v něm je schopna vstřebávat více a více sluneční energie a využívat tuto energii při fyzické a mentální činnosti. Proto také ucítíte silnou touhu svého těla vystavovat se Slunci. Pokud jste v podmínkách kde můžete vystavit úplně celé tělo Slunci, udělejte to. Budete tak nejblíže "zdrojové energii" jak jen je to možné.

Moje vlastní zkušenost: Při konzumaci čisté, tedy ne chemicky ošetřené stravy a postupném navykání kůže na sluneční záření se nemusíte obávat rakoviny kůže ani jiných komplikací. Aktivujete přirozenou ochranu kůže v podobě pigmentu melaninu, který způsobuje hnědé zabarvení pokožky, tedy opálení. Tento mechanismus jsme se naučili potlačovat opalovacími krémy s takzvaným UV faktorem, což je mimo jiné jen směska hliníku a spousty dalších chemických přísad, které prostřednictvím kůže dostáváte do těla. Kůže je také největší vylučovací orgán našeho těla a chemické látky přijaté prostřednictvím stravy a z vnějšího prostředí které jsou toxické vylučuje. Tyto toxické látky vyloučené prostřednictvím pokožky reagují se slunečním zářením a mají na kůži nežádoucí účinky. Viníkem zde není Slunce. Jako zdravá alternativa opalovacích krémů se osvědčil sezamový olej, který dokáže eliminovat sluneční účinky na kůži o 30%. Velice podobná situace se týká i očí. Sluneční záření oči posiluje. Pokud je schováváte za slunečními brýlemi oči tím ochabují a stávají se více a více citlivými vůči slunečnímu záření a světlu vůbec.

Cesta se Sluncem je pro každého jedinečná. Z toho důvodu doporučuji naslouchat své intuici než následovat někým popsanou metodu jak dlouho se do Slunce dívat. Sdílení a délku intervalů při kterých se dívám do Slunce naleznete ve Slunečním Zápisníku ZDE

Jak se dívat do Slunce (I), Jak se dívat do Slunce (III)

Zdroj:https://solarhealing.com/,https://sunlight.orgfree.com/historyosungazing.htm https://www.in5d.com/sun-gazing.html

©Martina Christová /Taunia                                                                              www.slunecnabrana.cz , www.mistrovskekrystaly.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem sdílet v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.cz a www.mistrovskekrystaly.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.